Vendégkönyv

 

 Tolnai Gábor 2004.03.15 – 03:15
2004 március 15. Nemzeti ünnep

Ehhez az ünnephez, a magyarság ünnepéhez sok magyarázatot nem érdemes fűzni, egyszerűen csak ünnepeljük nemzetünk nagyságát és emlékezzünk! Mert megérdemeljük!

(Hogy hogyan jutottunk odáig, hogy szükség volt forradalomra más kérdés…)

 

 Masik Tamas 2004.03.15 – 02:44
Kedves Gabor,

Itt nem az az erdekes, hogy a tavoli “Muszkaorszag”-ban tortent az esemeny – bar nem szabad az oroszokat lebecsulni, lehetne szazaval felsorolni azokat az oroszokat akik rendkivul sokat tettek hozza az emberiseg kulturajahoz – szoval az igazabol erdekes Morozov-ban hogy dacara a nem megfelelo mennyisegu informacionak, es a rendkivul sok hibaval terhelt adatnak amihez hozzajuthatott – megis a helyes kovetkeztetest vonta le- kozel 100 evvel ezelott (!!!). A konyve cimet hamarosan elkuldom, sajnos Oroszorszagban is par peldany letezik talan ..Addig is egy kis olvasnivalo..

 

http://www.univer.omsk.ru/foreign/fo(…)

http://www.chronologia.org/

Ez utobbi inkabb Fomenko nevu ur honlapja, aki Morozov kovetojenek tartja magat..

Tamas

Ui. Fomenko egyik tanulmanya megvan oroszul, ha erdekel valakit, akkor csatolom.

 

 Tolnai Gábor 2004.03.15 – 02:15
Kedves Tamás!

Hol lehet Morozov könyvéhez hozzájutni? Van vmi róla a világhálón?
Rendkívül érdekes, hogy a távoli muszkaországban is hasonló következtetésekre jutott egy férfiú! Sejtem, hogy miért lett hirtelen őrültnek kinevezve…

 

 Másik Tamás 2004.03.14 – 05:50
Kitalalt kozepkor… elt egyszer egy N.A.Morozov (1854-1946) nevu matematikus, vagy tortenesz, aki meg a cari oroszorszagban eleg sokat pihent .. a bortonben, mivel mint meggyozodeses SzR (szocial- forradalmar) merenyletet kiserelt meg a car ellen .. ami nem sikertult.. rovidre fogva, a hosszu bortonevek alatt teljesen megorult es ennek eredmenyekent irt egy konyvet amiben matematikai modszerekkel bizonyitotta igyanazt amit Illig ur volt bator kozrebocsatani, azaz a kronologia anomaliat.. a forradalomat kovetoen kiszabadult, es mivel Sztalin meg volt rola gyozodve hogy Morozov csendes orult, igy veszelytelen, eletben hagyta, konyvet kiadatta -parezer peldanyban – sot az akademia tiszteletbeli tagjava is bevalasztatta.. konyve sosem lett leforditva egyetlen idegen nyelvre sem. Ajanlom a figyelmukbe.
Tamás

 

 Tolnai Gábor 2004.03.14 – 03:10
Kedves Mesterházy Zsolt!

Megtenné, hogy megosztja velem ki a könyv szerzője?
Köszönöm!

üdv,
gábor

 

 Mesterházy Zsolt 2004.03.13 – 14:40
Kedves Tolnai úr!
Érdekes “víziója” nem mindenki szerint földről elrugaszkodott elgondolás. Ismerek egy szerzőt, akiben ehhez hasonló módon vetődött fel a nyelv kialakulása vagy éppen feltalálása körül való gondolkodás. Ha megjelenik a mű, szólni fogok.
Üdvözlettel

 

 Mesterházy Zsolt 2004.03.13 – 14:34
Kedves Tanár úr!
Ha már így csoportosan szólított meg, a rám jutóra igyekszem válaszolni.
A magam részéről Illig és kollégái tevékenységében inkább jelenséget látok, mint általunk feltételezett bizonygatnivalót. A honlap első oldalán hosszasan értekezek e jelenség lehetséges következményeiről. Eddig annyit látok csak, hogy a tudomány képviselői nem használják ki a váratlan lehetőséget középkori és általános történelmünk ellentmondásainak újbóli áttekintésére.
Honlapunk eddig elhelyezett anyaga alátámasztja, hogy az áttekintés igénye nem alap nélküli.
Üdvözlettel

 

 Tolnai Gábor 2004.03.12 – 01:44
Kedves Mindenki!

Az igazság kutatóit becsülöm a legtöbbre!
Mottónk: „Az igazság megszabadít benneteket!”
Az igazság nincs tekintettel az érzésekre, egyéni- vagy csoportérdekekre, egyszerűen csak van!

Méltánytalanul kevés szó esik a csodáról.
Emberek, a történelem két legcsodálatosabb találmánya; a nyelv és az írás hozzánk fűződik! Több, mint 40.000 éve készült a magyar nyelv a magyar írással egy időpontban, egyszerre.
Kell-e ennél nagyobb „ország-imázs”??????????????????
H átborzongató! Olyan lelki erőt ad, amiből a mindennapi nehézségek során meríthetek és büszkén járhatom a világot magyarként! Büszkébben, mint valaha!

Én elképzeltem azt az embert, aki egy szép, napsütéses tavaszi napon leült egy fa alá és kitalálta a magyar nyelvet! Igazi gondolkodó ember volt, bölcs és fiatal, jó humorú és szerény. Én férfinak gondolom, de elképzelhető (sőt!), hogy nő volt! Talán a barátja is segített neki, akivel minden titkát megosztotta, és aki sokkal cserfesebb volt. Futtában elmondta mindenkinek és egyszer csak azon kapták magukat, hogy az egész környék ezen a nyelven beszél. A feltalálónk aztán felnézett az égre és megköszönte a Nagyasszonyának, hogy él. Talán még integetett is örömében! Boldog volt, boldogságát a mai ember soha nem értheti, tapasztalhatja meg. A magyar nyelv a szeretet jegyében született. Nem kért érte jogdíjat, nem büntette a sokszorosítóit; ingyen, szívből adta.

Szobrot kéne állítani neki. Ez lenne a címe: „A legnagyobb feltaláló!”
És alá: „Köszönjük”!

De elég, ha emlékezetünkben megőrizzük, így névtelenül.
Mert ők voltak a nagyok. Mi hitvány utánzatai, lábjegyzetei vagyunk csupán az ősi nagymesternek. A piramis építőiről, kigondolóiról nem is beszélve. Olyan szellemi (és érzelmi!) fölényről tanúskodik az ősi értelem (és érzelem!), ami előtt meghajthatjuk a fejünket.

Ha választhatnék, abba az időpillanatba utaznék vissza, amikor a magyar nyelv írásával együtt “kitalálódott”! Vajh mikor történet? Lehet találgatni. Ahogy Vámos-Tóth Bátor mondaná: a „MINDIG ÉRTELMES EMBER” maga a csoda!

Tudom, hogy ez senkit nem foglalkoztat, meg hogy szentimentális képzelgőnek tartanak, de nem érdekel. A Feltaláló, vagy “Kitaláló” minden kimondott magyar szóban ott él! Köszönet neki!
Lehet, hogy valahol minket figyel! Vajon mit gondolhat magában? Tetszik neki ez a látvány?

Üdvözlettel:
Tolnai Gábor, akit néha elragad a szíve, és gyermekien rácsodálkozik az ember nagyságára

 

 Szever László 2004.03.10 – 14:24
Tisztelt Mesterházy és Várkonyi Urak!

Először is köszönöm, hogy gondolataimra reagáltak. Önöknek teljesen igazuk van abban, hogy sok fehér, illetve két-háromszáz éve feltöltött fehér folt van népünk korai történetében. Ez tény. Én személy szerint szintén erőltetettnek tartom a finnugor rokonság túlzott kihangsúlyozását, és ezen a területen még igen sok munka vár ránk. Az, hogy volt kapcsolatunk a finnugorokkal a vándorlás során, az tény, de nem hinném, hogy ez olyan szoros kapcsolat lett volna.
De meg kell találnunk a tényanyagokat felhasználva Illig szélsőséges nézetei, és a magyar történetírás kitalációi közötti világos és valóságos középutat. Illig jól veti fel, és használja ki a fehér foltok tényét, de túl sok hibát ejt például topográfiai téren, ami bennem azt erősítette meg, hogy életében nem látott még a honfoglalás kori időben a Kárpát-medencét ábrázoló térképet. Ez minden középiskolai atlaszban szerepel. Így, ebben a formában nem tudom Illig nézetét elfogadni. Aki ilyen nagy mű írására adja a fejét, igenis nézze meg az alapirodalmat! A kora középkor létét, és igen hézagos forrásanyagát felelőtlenség, és felháborító kitaláltnak titulálni. Az egészen más kérdés, hogy népünk korai története is erre az időszakra esik, és itt van a probléma lényege! Figyelembe kell vennünk azonban azt, hogy éppen a népvándorlás utáni időszakot vizsgáljuk, és egy ilyen Európát szinte teljes egészében átrendező, és újjá alakító esemény után az adott korra természetes, hogy kevés forrásunk van.
Összefoglalva: nem azt mondom, hogy ne kutassunk, hanem épp fordítva: igenis, hogy sok a tennivaló. De tegyünk különbséget a kutatás, és a kitalált 300 év bizonygatása között. Azt hiszem, hogy a múltkor nem voltam elég világos, ezért elnézésüket kérem!
Előre is köszönöm megtisztelő bizalmukat és válaszukat: Szever László

 

 Várkonyi György 2004.03.10 – 10:00
Kedves Tanár úr!
Valóban olyan kevés az Árpád-kor előtti magyar történelem forrásanyaga? Nem furcsa, hogy Európa minden népe bőségesen adatolt származástudattal rendelkezik, csak a magyaré légből kapott, kitalált, hamis álomkép? Minden nemzet hosszú fejlődésen ment át nyelvben, kultúrában, csak mi pottyantunk ide a Holdról, akarom mondani az obi mocsarakból, úgy Krisztus után pár száz évvel? Tudatlanul, nyelv nélkül (hiszen egy saját szavunk sincs, ami van az germán, szláv, török vagy latin, a mai angolról nem is beszélve), bőrökbe burkolva, sátrazva, gyüjtögetve, halászgatva.
Kérdéseim: Ez a primitív, halszagú társaság miként tudta ellenőrzése alatt tartani több mint száz évig Európát?
Miért csak a magyar királyság volt az egyetlen szervezett nagyhatalom legalább háromszáz évig?
A besenyők elől fejvesztve menekülő magyarság mit keresett “honfoglalás” közben Kijevnél?
Még Kun László idejében is miért voltak magyar kapitányai a Fekete tengerig tartó váraknak?
Miért beszélnek a Kárpát medencében magyarul (a történelem órák tanítása alapján ez számomra csoda), és mikortól magyar nyelvű ez a terület?
Népművészetünk, kép- és rovásírásunk, dallamvilágunk, nyelvünk, mondáink, hitvilágunk mind a Kaukázus és India közötti területen kialakult kultúrkör irányába mutatnak, de miért hazudoznak ekkorát?
Törökök voltak e a hunok, a besenyők vagy a bolgárok?
A török előrenyomulás az Altáj felől az ötszázas évek végére tehető, nagy népmozgást gerjesztve. Kik jönnek be előlük menekülve a Kárpát-medencébe? Nem hasonlít a történet a besenyők támadásához, csak háromszáz évvel hamarabb?
Semmit nem állítok, csak a forrásokat próbálom sorra venni, értelmezni, ám nem külön-külön, hanem egymás mellé állítva a nyelvi, kultúrális, szokásjogi és egyéb forrásokat.
A hamisításról pedig. Nyugat szerint nyereg alatt puhítjuk a húst (és ezt ők el is hiszik) Emlékszik még mit tanultunk a szocializmusban Leninről, Sztalinról? Emlékszik még a koncepciós perekre, vagy emlékszik a közelmúltból a Teller levélre? Mi a véleménye a mostani balga-belga országunkat bemutató kiadványról? Mindet valamilyen “magasabb” érdere hívatkozva követték el. Ám a cél nem szentesítheti a hamis eszközt!
Kérem, tartson velünk a kutatásban, mint szakember, és közösen válogassuk ki a tiszta búzát az ocsu közül.
Üdvözlettel
Várkonyi György

 

 Szabo Miklos 2004.03.06 – 22:56
Hosszabb ideje nagy orommel figyelemmel kiserem kituno honlapjukat. Ugy erzem, hogy irasaikkal, es videoikkal az orszag “pulzusan” tarthatom az ujjamat. Ez kulonosen is fontos, mivel 24.000 kilometer tavolsagbol Ausztraliabol latogatom rendszeresen honlapjukat. Turelmesen varva, de azert szerenyen megkerdeznem, hogy mikor for felkerulni Pap Gábor “Bakócz Róma falai alatt” valamint “Pap Gábor: Aki nem hiszi járjon utána” cimu video felvetelek a honlapra?

Koszonettel, es szivelyes udvozlettel,

Szabo Miklos
Canberra
Ausztralia

 

 Mesterházy Zsolt 2004.03.06 – 00:48
Irigylem Önt, kedves tanár úr! Ön már tudni véli azt, amit mi még csak kutatni szeretnénk. Kutatni szeretnénk az Illig-féle időszakot, meg sok minden mást is, ahol nem vagyunk biztosak magunkban.
Addig is azt kérem Öntől, ne buktassa meg az olyan gyerekeket, akik nem hisznek a finnugor elméletben.
Elvégre az ártatlanság vélelme mindenkinek kijár… Még Önnek is.

 

 Szever László 2004.03.05 – 15:55
Tisztelt Szerkesztőség!

Mint történelmet tanító középiskolai tanár szeretném kifejezni gratulációmat a munkájukért. Bár remélem, hogy komoly történészek, és a történelem iránt érdeklődők nem adnak túlzott hitelt egy olyan feltevésnek, amely egy több évszázadot felölelő történelmi kor megsemmisítésére törekszik. Illig hiányos ismereteit kitalált bizonyítékok kreálásával próbálja kiegészíteni, és például a valóban szegényes tárgyi emlékekkel és forrásokkal ellátott magyar történelem e szakaszára mosolyt keltő megállapításokat tesz. Adat- és topográfiai ismeretei csapnivalók. Lássuk be, hogy itt egy ügyes német vagyonokat szedett össze; a könyv megírásának más célja nem lehetett!

Legmélyebb tisztelettel kívánok további eredményes és érdekes munkát: Szever László

 

 Dóra 2004.03.05 – 15:37
Érdekelnének a Bibliából kimaradt (cenzúrázott) iratok. Főleg a Gyöngyhimnusz érdekel, úgy tudom ez Tamásnál van lejegyezve. Ha valaki tud magyar nyelvű kiadásáról az kérem írja meg!
A másik ami érdekel: A Magyarok Világszövetségének VI. Kongresszusa. Tud erről valaki valamit?

 

 Heckmann 2004.03.04 – 08:23
Tóth Imrének!

Örülök, hogy Szombathely-Sabaria-Savaria nevéből a Szabírokra következtet. Amatőrként magam is sokat gondoltam rá, hogy lehet valamilyen összefüggés a Szabírokkal. Miért is nevezhették a Rómaiak így ezt a helyet? Nyílván azért mert itt szabírok laktak! Egy nép általában nem magáról nevezi el lakhelyét, viszont az idegen gyakran így azonosítja a helyet, az ott lakókról. Szabírok, Kelták- Úzok is laktak itt a római korban sőt még jóval azelőtt is. Érdekes párhuzam az Arvisurákkal! Ahogy elmélyedek az új ismeretekben, sok azonosságra bukkanok. Mesterházyék nagyon fontos dolgot csinálnak azzal, hogy ezt a sok ismeretet összegyüjtik és megosztják velünk érdeklődőkkel is. Sok sikert Nekik!

 

 anonim 2004.03.01 – 23:35
Ha az Atillás filmet is eredeti nyelven forgatják, vajon kinek kéne szinkronizálni. És kinek nem?…

 

 anonim 2004.03.01 – 23:33
Nemrég láttam egy filmet Atillával az egyik kereskedelmi adón.
Vajon milyen nyelven panaszkodott (panaszkodhatott) a párthus király Atillának a szkítákról? És hogy tárgyalt a három király? …

 

 gollnhofer péter 2004.03.01 – 18:28
Tisztelt Szerkesztőség,

A napokban találtam rá az önök honlapjára, melyhez gratulálok. Örömmel tapasztalom, hogy részben Illig nyomán is, egyre nyitottabban vizsgálják a múlt lehetséges verzióit, és végre mi magyarok is kezdünk magunkra találni.

Rendkívül érdekesnek tartom a honlapon fellelhető anyagokat.
(Sajnos időm még nem engedte az összeset elolvasni).

Sok sikert és kitartást a továbbiakhoz.

Üdvözlettel,
Gollnhofer Péter

 

 Várkonyi György 2004.03.01 – 15:16
Bocsánat a kérdésért, de azóta megtaláltam az anyagot.

 

 Várkonyi György 2004.03.01 – 07:59
Hol olvasható Kánnai Zoltánnak a kazárokról írt “néhány szava”?
Üdv
Várkonyi György
Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24